Wybory - Granice i okręgi

Obecnie prezentowane są wszystkie dane. Wybierz ulicę z listy obok, znajdującej się po prawej stronie.
Na podstawie art. 16 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1277 i 2418 oraz z 2023 r. poz. 497) Prezydent Miasta Tczewa podaje do wiadomości wyborców informację o numerach oraz granicach obwodów głosowania, wyznaczonych siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz możliwości głosowania korespondencyjnego i przez pełnomocnika w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.:

Granice obwodów

Numer obwodu głosowania Granice obwodów głosowania (ulice) NP Siedziba Obwodowej Komisji Wyborczej
1
Numer obwodu głosowania: 1

Bosmańska, Chłopska, Czatkowska, Dokerów, Flisaków, Kapitańska, Marynarska, Nizinna, Okrętowa, Partyzantów, Pionierów, Portowców, Retmańska, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Kapitana Mamerta Stankiewicza, Stoczniowców, Szyprów, Wiślana, Za Portem
Szkoła Podstawowa Nr 7
ul. Stoczniowców 15 A
83-110 Tczew
2
Numer obwodu głosowania: 2

Elżbiety, Kolejowa, Krucza, Łąkowa, Młyńska, Półwiejska, Prosta, Wierzbowa, Wilcza, Za Dworcem, Żuławska
Klub Rodzinny "Zatorze"
ul. Elżbiety 19B
83-110 Tczew
3
Numer obwodu głosowania: 3

Jana z Kolna, Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Ks. Ściegiennego, Lecha, 1 Maja, Małgorzaty Samborówny, Nowa, Obrońców Westerplatte, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Sambora, Słowackiego, Strzelecka
Szkoła Podstawowa Nr 5
ul. Obrońców Westerplatte 18
83-110 Tczew
4
Numer obwodu głosowania: 4

Chopina, Dominikańska, Garncarska, Kościelna, Krótka, ks. Aleksandra Kupczyńskiego, Lipowa, Łazienna, Mestwina, Mickiewicza, Nad Wisłą, Okrzei, Plac Gen. Józefa Hallera, Plac Św. Grzegorza, Podgórna, Podmurna, Rybacka, Skromna, Stara, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Wodna, Zamkowa, Żeglarska
Forum Inicjatyw Społecznych
ul. Łazienna 5
83-110 Tczew
5
Numer obwodu głosowania: 5

Jarosława Dąbrowskiego, Kołłątaja, Kręta, Ogrodowa, Ignacego Paderewskiego, Stroma, Wąska
Fabryka Sztuk
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
6
Numer obwodu głosowania: 6

Czyżykowska bez Nr 64 - 66C i 69, Generała Dąbrowskiego, Krasińskiego, Matejki, Nadbrzeżna, Parkowa, Pułaskiego, Sienkiewicza, Staszica, Wybickiego, Wyspiańskiego, Zielona
Zespół Szkół Branżowych
ul. Czyżykowska 17
83-110 Tczew
7
Numer obwodu głosowania: 7

Bałdowska, Franciszka Fenikowskiego, Gen. Bema, Jarosława Iwaszkiewicza, Jabłoniowa, Janusza Kusocińskicgo, Kasprowicza, ks. Bernarda Sychty, ks. Jana Twardowskiego, Marii Konopnickiej, Myśliwska, Bolesława Prusa, Sportowa, Stefana Żeromskiego, 30-go Stycznia, Szkoły Morskiej, Św. Huberta, Wincentego Pola, Wisławy Szymborskiej, Wybudowanie
Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Marii Konopnickiej 11
83-110 Tczew
8
Numer obwodu głosowania: 8

Konarskiego, Nowowiejska, Orkana, Polna, Starowiejska
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Czyżykowska 69
83-110 Tczew
9
Numer obwodu głosowania: 9

Ceglarska, Czyżykowska Nr 64 - 66C i 69, Kochanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Orzeszkowej, Reja, Tetmajera
Szkoła Podstawowa Nr 1
ul. Czyżykowska 69
83-110 Tczew
10
Numer obwodu głosowania: 10

Adolfa Dygasińskiego, Aleksandra Fredry, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Andrzeja Struga, Anny Łajming, Bartosza Głowackiego, Biskupa Konstantyna Dominika, C. Kamila Norwida, Czesława Miłosza, Forsterów, Gabrieli Zapolskiej, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Juliusza Kraziewicza, Józefa Chełmońskiego, Józefa Czyżewskiego, Karola Borchardta, Konstantego Gałczyńskiego, ks. Feliksa Bolta, ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. J. St. Pasierba, ks. ppłka Józefa Wryczy, ks. Władysława Młyńskiego, Lecha Bądkowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Leopolda Staffa, płka Ryszarda Kuklińskiego, por. Józefa Dambka, por. Józefa Gierszewskiego, ppłk. Stanisława Janika, Przemysłowa, Romana Klima, Romana Landowskiego, rotm. Witolda Pileckiego, Spacerowa, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Tadeusza Boya- Żeleńskiego, Wiktora Jagalskiego, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zofii Nałkowskiej
Świetlica na Osiedlu Wincentego Witosa
ul. Ks. Władysława Młyńskiego 4
83-110 Tczew
11
Numer obwodu głosowania: 11

Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Księżniczki Dobrawy, Mieszka I, Piaskowa, Piastowska, Plac Patriotów, Poligonowa, Przemysława II, Rycerska, Tczewskich Saperów, Świętopełka, Targowa, Wojska Polskiego
Zespół Placówek Specjalnych
ul. Grunwaldzka 1
83-110 Tczew
12
Numer obwodu głosowania: 12

Dworcowa, Gazety Tczewskiej, Gdańska, Jana Sobieskiego, Kaszubska, Kozia, Kwiatowa, Malinowska, Mostowa, Nowy Rynek, Południowa, Pomira, Pomorska, Północna, Sadowa, Warsztatowa
Sportowa Szkoła Podstawowa Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Gdańska 2
83-110 Tczew
13
Numer obwodu głosowania: 13

Jedności Narodu 1 - 4F, Jedności Narodu 7 - 9F, Jedności Narodu 23, Jedności Narodu 27 - 32D, Jedności Narodu 34 - 37
Szkoła Podstawowa Nr 11
ul. Saperska 12
83-110 Tczew
14
Numer obwodu głosowania: 14

Chłodna, Jedności Narodu 12 - 14, Jedności Narodu 18 - 22F, Saperska
Szkoła Podstawowa Nr 11
ul. Saperska 12
83-110 Tczew
15
Numer obwodu głosowania: 15

Al. Zwycięstwa, Niepodległości, Wyzwolenia
Ośrodek Opiekuńczy
ul. Niepodległości 10
83-110 Tczew
16
Numer obwodu głosowania: 16

Armii Krajowej Nr 1 - 85 (nieparzysta)
Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Władysława Jagiełły 8
83-110 Tczew
17
Numer obwodu głosowania: 17

Armii Krajowej Nr 2 - 86 (parzysta), Działkowa, Generała Bora- Komorowskiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Grota- Roweckiego, Romualda Traugutta
Szkoła Podstawowa Nr 8
ul. Armii Krajowej 70
83-110 Tczew
18
Numer obwodu głosowania: 18

Gryfa Pomorskiego, Hanny Hass, Harcerska, Obrońców Tczewa, Władysława Jurgo
Szkoła Podstawowa Nr 8
ul. Armii Krajowej 70
83-110 Tczew
19
Numer obwodu głosowania: 19

Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jodłowa
Przedszkole Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
ul. Jodłowa 6
83-110 Tczew
20
Numer obwodu głosowania: 20

Aleja Solidarności, Kasztanowa, Topolowa
Szkoła Podstawowa Nr 12
ul. Topolowa 23
83-110 Tczew
21
Numer obwodu głosowania: 21

Akacjowa, Jakuba Jasińskiego, Kilińskiego, Suchostrzygi Dworzec, Żwirki
Przedszkole Niepubliczne "Jarzębinka"
ul. Jarzębinowa 4
83-110 Tczew
22
Numer obwodu głosowania: 22

Władysława Jagiełły
Szkoła Podstawowa Nr 4
ul. Władysława Jagiełły 8
83-110 Tczew
23
Numer obwodu głosowania: 23

gen. Władysława Sikorskiego, Jagiellońska, Janusza Korczaka, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Lotnicza, Rejtana, Skarszewska, Stefana Batorego, Suchostrzycka, Wigury, Władysława Andersa, Zygmunta Starego
Warsztaty Terapii Zajęciowej
ul. Wigury 84
83-110 Tczew
24
Numer obwodu głosowania: 24

Aleja Kociewska, Jana Brzechwy, Jasia i Małgosi, Pinokia, Rokicka, Szewczyka Dratewki
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe
ul. Szewczyka Dratewki 3
83-110 Tczew
25
Numer obwodu głosowania: 25

Braci Grimm, Christiana Andersena, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Piotrowo
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Bajkowe
ul. Szewczyka Dratewki 3
83-110 Tczew
26
Numer obwodu głosowania: 26

Szpitale Tczewskie S. A. (siedziba: 30-go Stycznia)
Szpitale Tczewskie S. A.
ul. 30 Stycznia 57/58
83-110 Tczew
27
Numer obwodu głosowania: 27

Szpitale Tczewskie S. A. (siedziba: Ignacego Paderewskiego)
Szpitale Tczewskie S. A.
ul. Ignacego Paderewskiego 11
83-110 Tczew
28
Numer obwodu głosowania: 28

Szpitale Tczewskie S. A. (siedziba: 1 Maja)
Szpitale Tczewskie S. A.
ul. 1 Maja 2
83-110 Tczew
Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:

  1. którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub
  2. posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
    1. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
    2. niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,
    3. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,
    4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
    5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
      a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub
  3. podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.
Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Gdańsku I najpóźniej do dnia 2 października 2023 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 10 października 2023 r.

Głosować przez pełnomocnika mogą wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:

  1. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
  2. niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,
  3. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,
  4. o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
  5. o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
    a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Prezydenta Miasta Tczewa najpóźniej do dnia 6 października 2023 r.

Głosowanie w lokalach wyborczych odbywać się będzie w dniu 15 października 2023 r. od godz. 7:00 do godz. 21:00.